Haberler

İşte Lenovo'nun Yeni Depolama Çözümü

Lenovo, yıllık olarak düzenlenen Accelerate Partner Forum'da, IBM Spectrum Scale için geliştirilmiş Lenovo Dağıtılmış Depolama Çözümleri (DSS-G) sistemini duyurdu. Geliştirilmiş bir depolama yönetim yazılımı olarak öne çıkan DSS-G, "Ölçeklenebilir Dosya ve Nesne Depolama Birimi"ni desteklemek üzere tasarlanırken, bu sistemle, büyük ölçekteki verilerinizi depolamak için gereken alan çok daha kolay ve verimli biçimde yönetilebiliyor.

Yeniden yapılandırma masrafları 8 kata kadar azalıyor

Lenovo'nun Intel® Xeon® işlemcili System x3650 M5 sunucusu üzerine kurulan bir yazılım olarak dikkat çeken DSS-G, işlerinin büyük çoğunluğunu dijital ortamda depolayan işletmelerin sürekli değişen ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılıyor. Sistemin performans ve kapasitesi işletmenizin ihtiyaçlarına göre kolayca geliştirilebilirken, bu özellik ile yeniden yapılandırma masrafları 8 kata kadar azaltılıyor. Büyük altyapı kolaylığı, gelişmiş performans ve daha düşük maliyet gibi avantajlar sağlayan DSS-G ile yüksek hızlı ağ seçimi sayesinde 100Gbps'ye kadar InfiniBand veya Ethernet kullanımı da mümkün hale geliyor. DSS-G, işletme değerini maksimize etme, iş taleplerini karşılamak için gerekli altyapıyı tasarlama ve optimize etme gibi ayrıcalıklar sunarken, tüm Lenovo IT ürünlerinin yaşam ömrünü destekleyen kapsamlı bir portföy ve 7 gün 24 saat boyunca destek alınabilen teknik destek hattı ayrıcalığı ile birlikte geliyor.

Dünyanın her beş süper bilgisayarından biri Lenovo

Lenovo Yüksek Performanslı Bilgisayar ve Yapay Zeka Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Madhu Matta konuyla ilgili bir açıklama yaparak, DSS-G ile ilgili görüşlerini paylaştı. Lenovo'nun "Yüksek Performanslı Bilgisayar" çalışmalarının insanlığın en karmaşık sorunlarını çözmeye odaklanmış araştırma projelerinden oluştuğunu anlatan Matta, "Dünyanın her beş süper bilgisayarından biri, Lenovo'nun 'Yüksek Performanslı Bilgisayar' ürünlerine dayanıyor ve iş ortaklarımız arasında en önemli üniversiteler yer alıyor. Lenovo DSS-G, bizim bu konudaki çalışmalarımızın verimliliğini artırma kapasitesine sahip bir sistem olarak öne çıkıyor" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

HP'den A3 yeni nesil yazıcılar

A3 fotokopi makinesi kategorisini geliştirecek olan A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı. HP'nin yeni A3 MFP yazıcıları şu ana kadar aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 80'den fazla ülkede satışa sunuldu.

HP geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisini geliştirecek olan A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı. HP'nin yeni A3 MFP yazıcıları şu ana kadar aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 80'den fazla ülkede satışa sunuldu.

Fotokopi makinesi kategorisi on yıllar boyunca servis verimliliği, güvenlik ve uygun maliyet boyutlarını sürüklemek için ihtiyaç duyulan inovasyondan uzaktı. HP, yeni nesil A3 MFP baskı çözümleri portföyüyle bu döngüyü kırmayı amaçlıyor.

Yeni nesil A3 çok işlevli yazıcılar hangi avantajları sağlıyor?

Basın toplantısında bir konuşma yapan HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, pazar payı açısından hedeflerini gerçekleştirdikleri bir yılı geride bıraktıklarını ve IDC'ye göre 2016 yılında yazıcı pazarında yüzde 35'lik, PC pazarında ise yüzde 26'lık payla lider konumda yer aldıklarını belirtti. Akdede konuşmasının devamında ise şunları söyledi:

“Bağlantılı cihazların dünyası hızla büyürken siber saldırıların sofistike yapısı ve şiddeti de güçleniyor. Cihazları, verileri ve kimlik bilgilerini korumak Teknolojide sürekli güveni sağlayacak bir zorunluluk ve kiminle, nasıl bağlantı kuracağımızı belirleyen bir gereklilik. HP olarak bilişim dünyasının geleceğini güvenlik altına alacak kayda değer ilerlemeler yapmak için ön safta liderlik ediyoruz. HP olarak, yeni cihazlar ve yeniden düzenlenen Yönetilen Baskı Uzmanlığı bayi programımızla sektörün ofislere yönelik en gelişmiş A3 MFP ve A4 lazer baskı çözümlerini sunuyoruz.”

HP Türkiye Baskı Sistemleri Kategori Müdürü Derya Özbek ise konuşmasında “Geleneksel fotokopi makinelerinin Karmaşıklığı, tamir ve bakım süreçlerini müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için verimsiz hale getiriyor. Üstün baskı teknolojimiz sayesinde, genel müşteri ve iş ortağı deneyimini geliştirirken yönetilen baskı ve belge servislerinin büyümesi için bir sıçrama tahtası görevini görecek yeni nesil A3 çok işlevli yazıcılarımızla bu statükoyu değiştirebiliriz." dedi.

HP'nin A3 MFP portföyünün tamamı 54 farklı stok kalemi halinde sunulacak. Gömülü zımba istifleyici, delgeç, yüksek kapasiteli zımba / yığın ve broşür üreticileri gibi işlem seçenekleri en güçlü müşteri deneyimini sağlıyor. HP, geniş çeşitlilikte cihaz seçenekleri sunarak kanal ortaklarına, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaları için fırsatlar ve fiyat esnekliği sağlıyor.

HP PageWide Enterprise ve Pro platformları renkli baskıyı uygun maliyetli hale getirirken kendi sınıfındaki en hızlı baskı hızlarını sunuyor ve kendi sınıfındaki lazer cihazlara kıyasla daha az enerji tüketiyor.1, 2 Değişim gerektirebilecek yalnızca üç bileşene sahip basit HP PageWide mimarisi kanal ortakları için servis maliyetini azaltıyor. Tek ve çok işlevli cihazlar 40 ppm ila 60 ppm arasında değişen (Genel Ofis modunda 80 ppm'ye çıkabiliyor) baskı hızları sunuyor. HP PageWide Pro cihazlar 2017 ilkbahar aylarından itibaren satışa sunulurken, HP PageWide Enterprise cihazları 2017'nin sonbahar aylarında satışa sunulacak.

HP LaserJet Managed MFP'ler çok işlevli cihazlar olarak sunulacaklar. Renkli ya da tek renkli baskı ve 22 ppm ila 60 ppm arasında değişem baskı hızları cihazların özellikleri arasında. Yeni LaserJet'ler uzun yaşam ömrüne sahip bileşenler, hızlı tamir süreleri gibi avantajlarıyla 2017'nin ilkbahar aylarından itibaren satışa sunulacak.

Devamını Oku

Intel Core i9 serisi çok yakında

İşlemci pazarında son zamanlarda AMD Ryzen ile fırtınalar estirirken Intel ise bu rekabetten geri kalmak istemiyor. Şirket bu doğrultuda Core i9 serisi ürünlerini hazır etmeye başladı.


Daha çok iş istasyonları ve yüksek miktarda performansa sahip masaüstü bilgisayarlar için hayata başlayan Core i9 serisi, Core i7 versiyonlarının yetmediği üstün performans boşluğunu doldurmak için gelecek.


Bu seri adı altında şimdilik Core i9-7920X adı altında bir ürün gözüküyor. 12 çekirdekli ve 24 izlek birimli yeni canavar 44 PCIe hattı desteği ile bilgisayarlardaki yerini alacak. Bunun yanında Intel Core i9-7900 ve Core i9-7800 işlemci serileri de piyasada kendine yer bulmak için sırada bekliyor.
Bu seri dahilinde Turbo Boost 3.0 teknolojisinin hayata geçmesi bekleniyor. Ayrıca işlemci hızlarında da artış beklenirken ısıl tasarım olarak da 112W-160W arasında seyretmesi bekleniyor.


Tüm bu bilgilerden daha fazlasına sahip olmak için ise Computex 2017 fuarını beklemek zorunda kalacağız gibi gözüküyor.

Devamını Oku